ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13566441
*
nr 1356 6441
Spegel
empirestil, 87x36cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:47:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 14:55:41
1
100 kr
20/10 16:04:06
2
300 kr
26/10 17:44:49
3
250 kr
26/10 17:44:49
2
300 kr (Budbetjänt)
26/10 17:45:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1356 6441
Spegel
empirestil, 87x36cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 14:55:41 | 1 | 100 kr |
20/10 16:04:06 | 2 | 300 kr |
26/10 17:44:49 | 3 | 250 kr |
26/10 17:44:49 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
26/10 17:45:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23 -
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:43